Nastavení cookies

O nás

Historie občanského politického hnutí „Slezská lidem“ sahá do května 2018. Založení hnutí s tehdejším názvem Slezská pro život bylo přirozeným vyústěním činnosti občanského spolku. Hlavními důvody byla touha po možnosti aktivně se podílet na rozhodnutích ohledně naší městské části a po přístupu k informacím, na jejichž základě tato rozhodnutí vznikají.

Ve volbách 2018 se nám podařilo díky Vaší podpoře získat hlasy pro 4 zastupitele. Po celé volební období pro Vás na radnici aktivně pracujeme.

Pro odlišení činnosti politického hnutí a spolku bylo na členské schůzi dne 23.5.2022 rozhodnuto o změně názvu hnutí na „Slezská lidem“.

S novým jménem a číslem 6 kandidujeme do voleb 2022.

Naši městskou část považujeme za jednu z nejzelenějších a nejhezčích v Ostravě. Proto usilujeme o to, aby se zde dobře žilo a pracovalo.

Nejsme kariérními politiky, jsme vašimi sousedy, kteří mají své profese a hnutí „Slezská lidem“ se věnují ve svém volném čase. Spojuje nás však chuť pomáhat, napravovat a vylepšovat naše okolí. V naší činnosti stále pokračujeme díky velké podpoře ze strany Vás, našich spoluobčanů a obyvatel Slezské Ostravy. Vaše důvěra je pro nás vzpruhou a závazkem.

slezska.04.sm.jpg

Jak to všechno začalo?

Spolek politicky neangažovaných občanů Slezská lidem vznikl v dubnu roku 2017 jako reakce na prvotní hrozbu vzniku vyloučené lokality v části Slezské Ostravy (poblíž ZOO).

Došlo k prodeji několika bytových domů ve velmi špatném stavu, které měly sloužit jako levné bydlení pro sociálně slabé. Nechtěli jsme podporovat nedůstojný obchod s chudobou. Obávali jsme se zvýšení kriminality, poklesu tržní hodnoty nemovitostí a pozemků v okolí a zejména konce klidného života pro obyvatele lokality zvané „Salma“.

Po neúspěšném administrativním boji s radnicí jsme vytvořili petici, se kterou jsme oslovovali obyvatele naší čtvrti. Většina nám svým podpisem vyjádřila podporu a předala spoustu dalších podnětů, které je trápí a vedení obvodu je neřeší. Došlo k rozhodnutí vytvořit politické hnutí Slezská pro život a kandidovat v komunálních volbách na podzim 2018 do zastupitelstva Městského úřadu Slezské Ostravy.

V letošním roce dne 23. 5. 2022 došlo ke změně názvu hnutí na Slezská lidem, se kterým vstupujeme do komunálních voleb. Tentokrát cílíme nejen na Slezskou Ostravu, ale i na magistrát města Ostravy.

Slezská lidem dnes

Jelikož vnímáme Slezskou Ostravu jako celek, nechceme se soustředit pouze na ty její části, ve kterých žijeme. Proto se obracíme na vás s prosbou o aktivní spolupráci. Vážíme se každého z Vašich podnětů, sbíráme a snažíme se je řešit – chceme vědět, co Vás trápí, co byste rádi změnili a s čím bychom Vám mohli pomoci. Není nám lhostejné, co se v našem okolí děje.

Pokud Vás to, co děláme, alespoň trochu oslovilo, a pokud chcete pro svůj domov něco udělat, prosím kontaktujte nás. Je toho určitě hodně, čeho bychom mohli společně dosáhnout, aby se nám na Slezské dobře žilo. Těšíme se na Vaše podněty. A pokud byste se chtěli i aktivně podílet na tom, co tady děláme, budeme moc rádi. A my na oplátku slibujeme, že uděláme vše pro to, abychom Vás nezklamali.

Stanovy politického hnutí Slezská lidem ke stáhnutí zde.