Nastavení cookies

O nás

Občanské politické hnutí „Slezská lidem“ jsme založili v květnu 2018 na základech předchozího stejnojmenného spolku. Hlavními důvody byla touha po možnosti aktivně se podílet na rozhodnutích ohledně naší městské části a po přístupu k informacím, na jejichž základě tato rozhodnutí vznikají.

Naši městskou část považujeme za jednu z největších, nejzelenějších a nejhezčích v Ostravě, a proto chceme usilovat o to, aby se zde dobře žilo a pracovalo.

Nepatříme mezi kariérní politiky, jsme vaši sousedé, kteří mají své profese a hnutí se věnují ve svém volném čase. Spojuje nás však chuť pomáhat, napravovat a vylepšovat věci. Nemohli bychom pokračovat nebýt velké podpory ze strany Vás, našich spoluobčanů a obyvatel Slezské Ostravy.

Tento fakt je pro nás vzpruhou a závazkem.

slezska.04.sm.jpg

Jak to všechno začalo?

Spolek politicky neangažovaných občanů Slezská lidem vznikl v dubnu roku 2017 jako reakce na prvotní hrozbu vzniku vyloučené lokality v části Slezské Ostravy (poblíž ZOO).

Došlo k prodeji několika bytových domů ve velmi špatném stavu, které měly sloužit jako levné bydlení pro sociálně slabé. Nechtěli jsme podporovat nedůstojný obchod s chudobou. Obávali jsme se zvýšení kriminality, poklesu tržní hodnoty nemovitostí a pozemků v okolí a zejména konce klidného života pro obyvatele lokality zvané „Salma“.

Po administrativním boji s radnicí jsme nakonec zvolili formu petice, s níž jsme vyšli mezi obyvatele naší čtvrti. Většina z nich nám vyjádřila svoji podporu a předala spoustu dalších podnětů, které je trápí a radnice je neřeší. A to je důvod, proč jsme se rozhodli vytvořit politické hnutí Slezská lidem a kandidovat v komunálních volbách na podzim 2018 do zastupitelstva Městského úřadu Slezské Ostravy.

Naší motivaci je udělat pro Slezskou Ostravu maximum, aby se tady dobře žilo, aby naše děti měly bezpečnou cestu do školy a dostatek místa pro realizaci svých koníčků a sportovního vyžití, aby bylo dostatek ubytování a služeb pro naše seniory a zlepšila se infrastruktura.

Rozhodli jsme se, že nebudeme pouze nadávat, ale že přiložíme ruku k dílu, stejně jako to udělali například obyvatelé Zvěřiny, kteří si svépomocí opravili hřiště, kde se pravidelně scházejí na různých akcích, nebo jako obyvatelé Heřmanic, kteří mají pivovar, organizují akce pro děti apod.

Slezská lidem dnes

Jelikož vnímáme Slezskou Ostravu jako celek, nechceme se soustředit pouze na ty její části, ve kterých žijeme. Proto se obracíme na vás s prosbou o aktivní spolupráci. Vážíme se každého z Vašich podnětů, sbíráme a snažíme se je řešit – chceme vědět, co Vás trápí, co byste rádi změnili a s čím bychom Vám mohli pomoci. Není nám lhostejné, co se v našem okolí děje.

Pokud Vás to, co děláme, alespoň trochu oslovilo, a pokud chcete pro svůj domov něco udělat, prosím kontaktujte nás. Je toho určitě hodně, čeho bychom mohli společně dosáhnout, aby se nám na Slezské dobře žilo. Těšíme se na Vaše podněty. A pokud byste se chtěli i aktivně podílet na tom, co tady děláme, budeme moc rádi. A my na oplátku slibujeme, že uděláme vše pro to, abychom Vás nezklamali.

Stanovy politického hnutí Slezská lidem ke stáhnutí zde.