Nastavení cookies

Ing. RADIM PLATOŠ

Muž, datum narození: 03.01.1978
Profese: Manažer pro inovace
O kandidátovi

Do pracovního procesu jsem naskočil po absolvování SPŠ strojní Ostrava – Vítkovice na manuální pozice v oblasti sanace dřevěných konstrukcí a DDD sektoru. Poté jsem se vrátil ke strojařině a prováděl destruktivní i nedestruktivní testování oceli ve výrobě. Postupně jsem přijal nabídky na pozici předáka, mistra a manažera provozu. Během této doby jsem dostudoval magisterské studium na UTB Zlín, Fakulta Aplikované Informatiky, obor Inženýrská informatika. V současnosti mám na starosti zlepšovací procesy ve výrobních činnostech, s využitím prvků automatizace, digitalizace, umělé inteligence a dalších oblastí zahrnutých pod pojmem Průmysl 4.0.

Jsem ženatý, mám tři děti, dva syny a dceru. Narodil jsem se a bydlím ve Slezské Ostravě – Hrušově. V mládí jsem aktivně sportoval, hrál házenou a sport je dodnes součástí mého života, aktivně všechny míčové sporty. Běhání za balonem s partou podobně založených lidí je pro mne vzpruha, udržuje mi pozitivní mysl a také o zábavu a úsměvné situace není nouze. Podstatnou část volného času trávím chalupařením, tedy postupnou renovací rodinného domku a jeho okolí. Pokud zbyde čas, věnuji se kynologické organizaci Ostrava-Muglinov, kde trénujeme se čtyřnohými kamarády sportovní kynologii.

Věřím v komunitní život, tedy ve spolupráci a kooperaci rozdílně založených lidí. Lidí, kteří každý za sebe umí přinést novou myšlenku, pohled, ruku k dílu a společně zvelebovat okolí ve kterém žijí, pracují a také se baví. To je důvodem mé účasti a činnosti pro naše hnutí Slezská lidem – potkal jsem zde stejně založené lidi, kteří mají chuť řešit neduhy Slezské a zlepšovat své okolí.